Tesla Model 3 je nyní levnější, ale Modely S a X přišly o základní variantu

Tesla během prvního čtvrtletí letošního roku často měnila nabízené varianty svých vozů a upravovala ceny ve snaze najít ideální cenovou politiku. Po poměrně dramatickém období nakonec přišlo několik měsíců, během nichž se nabídka ustálila a k další změně došlo až teď. Elon Musk již minulý měsíc avizoval, že Tesla zvýší cenu za černou barvu na voze a že bílá barva bude nově ve standardní nabídce. Tyto změny proběhly během pondělní noci a Tesla je zároveň využila k pozměnění cen a variant napříč všemi svými vozy.

Začněme u Tesly Model 3, u něhož sice zůstaly všechny tři nabízené verze, došlo ale ke snížení cen. Tento nejdostupnější elektromobil od Tesly tak momentálně vyjde v Německu ve variantě Standard Range+ o necelých 30 tisíc korun levněji (1100 eur). Tuto variantu si je tedy momentálně možno pořídit za v přepočtu jeden milion korun před zdaněním. Výraznější zlevnění pak přišlo u dražších variant. U Long Range se cena snížila o 87 tisíc korun (3400 euro), zatímco u výkonné verze Performance došlo k poklesu dokonce o 230 tisíc korun (9200 euro). Německý zákazník si tedy tyto varianty Modelu 3 může pořídit za 1,15 milionu korun, respektive za 1,26 milionu korun. Takové snížení cen pravděpodobně povede ke zvýšení už tak vysoké poptávky po Modelu 3.

Zajímavá je ale skutečnost, že Tesla pro novou standardní barvu nepoužila klasickou bílou, nýbrž prémiovou perleťově bílou, která byla předtím dostupná za vyšší příplatek. Černá barva, jež byla dříve v základu, je teď na německém trhu dostupná za příplatek 20 tisíc korun.

Zleva: Model 3, Semi, Model S, Model X (Foto: Tesla)

Zatímco prodeje Modelu 3 v poslední době rostou, starším vozům Model S a Model X se tento rok nedaří tak jako v letech předchozích. Tesla nejspíš kvůli tomu přišla na trh s modernizací těchto vozů o něco dříve, než se očekávalo a tehdy uvedla též levnější variantu Standard Range. Ta byla ale teď, po dvou a půl měsících v prodeji, opět zrušena, takže americká automobilka u těchto vozů nabízí pouze dvě varianty; Long Range a Performance. Ta první byla zlevněna o necelých 100 tisíc korun, u ostré verze Performance ale došlo ke zdražení.

V případě Performance verze totiž v základu přibyl takzvaný Ludicrous Mode, tedy softwarový update, jenž zvyšoval výkon a maximální možnou rychlost. Ten předtím vyšel na v přepočtu 450 tisíc korun, zatímco současná Performance verze zdražila pouze o 170 tisíc.

Zdroj: Electrek
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře