Daily Hopper: Nedočkavý i smutný Starhopper a start Crew-2

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především z Boca Chica, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, Falcon 9 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

Dnes pro vás máme tři komiksy z posledního týdne, které se kromě dění v Boca Chica věnují také nejnovějšímu startu Falconu 9 z Floridy.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Kdo neskáče, není Starship

Na další start prototypu Starship čekáme už skoro měsíc (hrůza!) a Starhopper už taky začíná být nedočkavý. Své naděje ale upíná poněkud nesmyslným směrem.

Poznámka: GSE (Ground Support Equipment) je označení nádrží, které SpaceX vyrábí stejnou metodou jako nádrže pro Starship, ale pak jsou použity pouze pro skladování látek na rampě.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Nový kamarád

Starhopper se po nehodě Starship SN11 cítil osamělý, ale s tím je teď konec díky příjezdu Starship SN15 na rampu.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Malej, ale šikovnej

Hodně pozornosti se soustředí na testování prototypů Starship, ale nesmíme zapomínat, že souběžně s tím stále pokračují starty Falconu 9. A ten aktuálně vynášel astronauty na ISS v rámci mise Crew-2.

🇨🇿

🇸🇰

 

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo Janáček

Tak ten s tím F9 se mi líbí, moc hezký.