Daily Hopper: Další přeložené komiksy o aktuálním dění ve světě SpaceX

Na Twitteru vychází vtipný komiks ze světa kosmonautiky a především z Boca Chica, kde SpaceX vyvíjí Starship. Účet The Daily Hopper pravidelně zveřejňuje nové komiksy, přičemž často jsou hlavními postavami Starhopper, nádrž SN7.2 nebo různé prototypy Starship a Super Heavy. Se svolením autora jsme se rozhodli všechny komiksy týkající se SpaceX překládat do češtiny a slovenštiny.

Tentokrát jsme pro vás připravili komiksy z posledního týdne, které se věnují aktuálnímu dění ve světě SpaceX. V hlavních rolích tentokrát vystupují například Raptor, Starship SN15, lunární Starship, tajemná aerodynamická špička nebo vůbec poprvé Falcon 9.

Pokud se vám tyto komiksy líbí, můžete jejich autora finančně podpořit na Patreonu a získat za to určité výhody.

Přípravu obrázků na překlad a vytvoření slovenské verze zajišťuje Martin Dravecký. Překlad do češtiny má na svědomí Petr Melechin.

Raptor

Starship a Super Heavy pohání velmi komplexní raketový motor Raptor. Nyní si můžete díky uniklému schématu s technicky zcela přesnými popisky udělat lepší představu o jeho fungování.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Déjà vu

Starship SN15 byla nedávno převezena na rampu a bylo zahájeno její testování. Pro místní webkamery, které vše bedlivě sledují, to ale je poněkud povědomá situace.

 

GSE

SpaceX v Boca Chica vyrábí vlastní nádrže pro skladování různých látek na rampě. Nádrže mají označení GSE (Ground Support Equipment neboli pozemní technika) a jsou vyráběny stejným způsobem jako prototypy Starship. Jenže na rozdíl od nich nikdy nikam nepoletí. Je jim to líto?

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Tajemná špička

SpaceX už nějakou dobu pracuje na nezvyklé aerodynamické špičce, jejíž skutečný účel je zahalen rouškou tajemství.

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Ratolesti

Falcon 9 by se velmi rád přijel podívat na blížící se start své milované Starship SN15, ale bohužel nemá čas. Má totiž plné ruce práce s dětmi neboli satelity Starlink.

🇨🇿

Poznámka k překladu: „Samozřejmě, že tě pořád miluju“ je narážka na název mořské přistávací plošiny OCISLY (Of Course I Still Love You).

🇸🇰

🇺🇸

Vzhůru na Měsíc

NASA aktuálně překvapila oznámením, že vybrala Starship jako jediný způsob přepravy svých astronautů na povrch Měsíce. Tato volba překvapila všechny zúčastněné…

🇨🇿

🇸🇰

🇺🇸

Předchozí vydání přeložených komiksů Daily Hopper:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře