Elon Musk a jeho firmy v popkultuře #2: Narážky na Elona Muska

V minulém článku jsme vám představili Elona Muska jako herce a dabéra. Jeho výkony nejsou nijak zvlášť oslnivé a nejspíš nikdy nebudou oceněny Oscarem, ale rozhodně nás jeho roličky vždy náramně pobaví. Děkujeme čtenářům za tipy na další tituly v komentářích, které rádi zahrneme do příštích vydání.

V dnešním dílu se zaměříme na další filmy a seriály, kde se objevila nějaká narážka na samotného Elona Muska, ale on se přímo neúčastnil.

Elon Musk se za pár let svého snažení a tvrdé práce vyšplhal mezi ty největší elity naší civilizace. Krátce po rozdělení akcií Tesly se stal třetím nejbohatším mužem světa. Díky tomu se s jeho jménem a produkty jeho firem nejspíš budeme v popkultuře setkávat ještě častěji.

Star Trek: Discovery

Ve čtvrté epizodě první řady oblíbeného seriálu Star Trek: Discovery s názvem Bytost, nebo zbraň se kapitán Gabriel Lorca zeptal: „Jak se chcete zapsat do historie? Chcete být po boku bratrů Wrightových, Elona Muska a Zeframa Cochrana, nebo jako sobec, který dává přednost svému egu před životy ostatních?“

Ve druhém díle druhé řady s názvem New Eden se nám naskytne pohled do počítače kadetky Sylvie Tilly, jakožto bývalé studentky Musk Junior High School (ekvivalent druhého stupně základní školy). Škola pojmenovaná po Elonu Muskovi se nachází na planetě Zemi ve 23. století. Jejím mottem je „Vivere est cogitare“ neboli „Žít znamená myslet.“

Mike Tyson Mysteries

Mike Tyson, vysloužilý boxer v komediálním seriálu Mike Tyson Mysteries snaží řešit podivné záhady světa. V díle Heavyweight Champion of the Moon (S01E03) si „půjčí“ raketu od Elona Muska, aby vyřešil záhadu vesmíru. Postava znázorňující Elona Muska říká: „Aspoň že tam moje raketa doletí dřív než ta od toho kreténa Bransona.“

Dobré místo

Sci-fi komedie Dobré místo se odehrává v posmrtném životě. Tahani Al-Jamil je jednou z hlavních postav, která ve svém pozemském životě měla mnoho přátel mezi celebritami a velmi ráda se tím chlubí. V jedné scéně pronesla: „‚Miř ke hvězdám!‘ To jsem řekla svému dobrému příteli Elonu Muskovi. No, a potom vystřelil své auto do vesmíru… Je to podivín. Proč jsem se s ním vůbec kamarádila?“

V šesté epizodě čtvrté série postavu mluví o nové knize jejich souseda Brenta. Hlavní postava v knize živě popisuje Tahani v pohoršujícím dojmu. Tahani však řekne: „Zažila jsem i horší věci. Jednou jsem byla pozvaná na Elonovu narozeninovou oslavu a seděla jsem mezi Silviem Berlusconim a Elonem.“

 

Muži v černém: Globální hrozba

Muži v černém vždy chránili planetu Zemi před spodinou z vesmíru. Ale již v prvním dílu této filmové série se hlavní postava dozví, že spousta mimozemšťanů se skrývá na Zemi, kde se vydávají za různé celebrity. V prvním dílu to byl například Michael Jackson a v nejnovějším filmu Muži v černém: Globální hrozba se na velké obrazovce v centrále Mužů v černém objevil Elon Musk jako mimozemšťan rasy Nakkadan. Nakkadané jsou rasou válečníků, kteří považují vítězství za důležitější než kulturu, čest nebo vzdělání. Nakkadanská společnost nemá klasickou hierarchii. Jen ti nejlepší bojovníci se mohou stát vůdci.

Mimochodem, klip s Elonem Muskem použitý ve filmu pochází z rozhovoru, ve kterém šéf Tesly a SpaceX pronesl dnes již legendární hlášku „Jeff Who?“ v reakci na konkurenci ze strany Blue Originu, společnosti miliardáře Jeffa Bezose.

Elon Musk jako mimozemšťan ve filmu Muži v černém: Globální hrozba

Agenti S.H.I.E.L.D.

Ve dvanáctém dílu šesté řady seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. hlavní hrdina Deke sotva unikne žravým zombíkům a domáhá se u svých kolegů, aby kosmický transportér Quinjet, na kterém se schovává, ovládali na dálku a dostali ho co nejrychleji pryč. Quinjet je technologicky pokročilý letoun užívaný Avengers a agenty tajné organizace S.H.I.E.L.D. pro osobní přepravu nebo jako bojové letadlo.

Deke: „A co teď?“

Leo: „Někdo tě přijede vyzvednout. Zůstaň na místě.“

Deke: „Nemůžete tu loď ovládat na dálku? Mám zavolat Elonovi? Ten by to zvládl. Stejně mi dluží službičku.“

Quinjet můžete znát z filmů a seriálů zasazených do fiktivního světa podle komiksů od Marvelu

Lucifer

Nedoceněný syn nebes začne v seriálu Lucifer řešit vraždy pro losangeleskou policii. Svým hypnotickým pohledem svádí nejen ženy, ale dopadá i zločince, kteří mu dobrovolně svěří své největší obavy, což většinou bývá právě strach z usvědčení po spáchaném činu.

Ve druhém díle páté řady Lucifer vyšetřuje vraždu Judy Mason, jejíž tělo bylo nalezeno v simulátoru pro život na Marsu od společnosti Brody Aerospace. Zakladatelem firmy je miliardář Anders Brody, kterého hraje Stephen Schneider.

Lucifer se podívá hluboce do očí Anderse Brodyho se slovy: „Řekněte mi, čeho se nejvíce obáváte?“

Brody: „Že to lidi zjistí.“

Lucifer: „Že jste zabil Judy?“

Brody: „Ne, že nenávidím vesmír. Tyhle kosmické blbosti mě děsí. Začal jsem s tím šíleným marsovským programem, abych konkuroval Bezosovi a Muskovi. Chtěl jsem si jen udělat reklamu.“

Jiný život

Ve sci-fi seriálu Jiný život se na orbitě planety Země objeví mimozemský artefakt ve tvaru Möbiovy pásky, který snese na povrch země krystalický obelisk. Erik Wallace je vědec z vládní agentury pro výzkum inteligentního života ve vesmíru, který se snaží zjistit, jak s tímto krystalem komunikovat a odkud artefakt pochází.

Ve třetím díle s názvem Nervové zhroucení se Erik se svým týmem vědců vydá do místní hospůdky, kde zrovna probíhá vědomostní kvíz pro týmy. Jedna z otázek, která na jeho tým padne, je: „Za jak dlouho oběhne Vesmírná stanice Elona Muska Zemi?“ Erik odpoví správně, že to je 90 minut, ale dodá, že aby byl úplně přesný, je to 92 minut.

Tímto náš seriál určitě nekončí. V budoucích dílech článku se můžete těšit například na společnosti SpaceX a Tesla, které se objevily v řadě filmů a seriálů. Pokud máte nějaké konkrétní tipy, na které bychom určitě neměli zapomenout, dejte nám vědět v komentářích.

Monika Wojdasová



Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr Melechin

Nový seriál Next, který se zabývá hrozbou umělé inteligence, začíná známým citátem od Elona Muska, že vytvoření umělé inteligence je jako vyvolání démona. 🙂

plegen

Na východní frontě se nic neděje. Kdysi jsem sám pro sebe napsal několik epizod navazujících na SG1. Zkusím to modifikovat.
 
“Pane, padá na nás Měsíc”
“Cože? Jak se to mohlo stát?”
“Nevím, něco nebo někdo narušil gravitony Měsíce, Měsíc padá na Zemi.”
“A co meziplanetární obranný systém?”
“Bohužel to nemůže fungovat, pane. Přece nemůžeme zničit Měsíc, zničili bychom i život na Zemi”
“Sakra, okamžitě kontaktujte E.Muska!”
“To nejde pane, dali mu jen 40”
“Pak mu řeknete, že mu Měsíc spadne na hlavu.”

Radek Secka

Netflixovy serial Mars citaty Elona Muska prekypuje.