Víkendové vtípky #30: O záchraně druhého stupně a dalších aktualitách

V dalším vydání Víkendových vtípků se budeme věnovat událostem z posledních týdnů – záchraně druhého stupně pomocí balónů a skákacích hradů a také stavbě BFR či trháku Avengers: Infinity War.

Vzhůru do oblak

Autor: erikkuna

Elon Musk si prostě nedá pokoj a pořád vymýšlí, jak zařídit znovupoužitelnost horního stupně raket Falcon. Naposledy naznačil, že se firma o záchranu stupně pokusí pomocí obřího balónu. To samozřejmě řadě lidí připomnělo jiného blázna z animáku od Pixaru, který měl úchylku na balónky.

Budeš se taky vznášet

Autor: SpaceX Memes

A těch pár lidí, co si po přečtení Elonových plánů nevybavilo dětský animák, napadla ta trochu děsivější alternativa od Stephena Kinga.

Skákací hrad

Autor: Damel, čtenář ElonX

Elon dodal, že zachraňovaný horní stupeň bude přistávat na “skákacím hradě”. Jeden z čtenářů ElonX tuto situaci názorně ilustroval. Dvojí využití lodi Mr. Steven pro záchranu krytů i horního stupně budou ve SpaceX určitě brát jako velké pozitivum.

Jak ušetřit

Autor: jep_miner1

SpaceX nejspíš výrobu raket v klasických továrnách považuje za trapně mainstreamovou záležitost, a tak svou budoucí raketu BFR bude vyrábět ve stanu. (Poznámka: Na třetím obrázku je vizualizace chystané továrny v losangeleském přístavu.)

Trollolo

Autor: Petr Melechin (inspirace: Vladimír Malky Ctibor)

Od premiéry Blocku 5 nás dělí už snad jen pár dnů, tak si připomeňme, že se jedná o zastaralé označení a správně je “verze 7”. Proč? Protože Elon je troll.

Iron Musk

Autor: SpaceX Memes, překlad: Petr Melechin

Film Avengers: Infinity War, ve kterém se objeví také Elon Musk Tony Stark, momentálně trhá všechny kasovní rekordy. Pokud jste ale tuhle komiksovku ještě neviděli, musíte si dát pozor na všudypřítomné spoilery ohledně toho, kdo ve filmu umře.


Předchozí vydání Víkendových vtípků:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře