Druhá část přeloženého rozhovoru a prohlídky Starbase s Elonem Muskem

Před dvěma týdny jste si u nás mohli přečíst velké shrnutí rozhovoru Everyday Astronauta s Elonem Muskem, který se věnoval převážně Starship. Rozhovor ale má přes 2 hodiny, takže pochopitelně nebylo možné zahrnout do článku vše a soustředil jsem se v něm hlavně na novinky a zajímavosti, které jsme nikdy předtím neslyšeli. Navíc součástí rozhovoru je také prohlídka areálu SpaceX ve Starbase, a tu je potřeba vidět na vlastní oči.

Petr Voříšek se ale rozhodl celý rozhovor přeložit do češtiny a po prvním dílu tu pro vás nyní máme titulky také k druhé části, která má přibližně hodinu. Překlad třetího dílu bude následovat někdy později, ale přesné datum vydání zatím nevíme.

V druhé části rozhovoru a prohlídky Starbase se dozvíte spoustu zajímavostí ohledně motoru Raptor, tepelného štítu z keramických destiček, absence únikového systému nebo fungování roštových kormidel na Super Heavy. Dojde také na srovnání odlišností ve vývoji Starship, Dragonu a raketoplánu. V této části rozhovoru je navíc obzvlášť evidentní, že Elon Musk velmi dobře rozumí technické stránce všech aspektů fungování a návrhu raket. Rozhodně to není jen manažer nebo byznysmen, jak si někteří myslí. Ne nadarmo má ve SpaceX titul nejen výkonného ředitele, ale také hlavního inženýra.


Další přeložená videa o firmách Elona Muska s českými nebo slovenskými titulky najdete zde.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
48 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře