Elonovinky #12: Roboti ve službách SpaceX

Elonovinky jsou novým videoseriálem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, OpenAI, Neuralinku nebo Hyperloopu, který s Elonem úzce souvisí.

V nedávných Elonovinkách jsme si ukázali, jak SpaceX v průběhu let pilovalo přistání svých raket Falcon. V dnešním díle se podíváme na různá robotická zařízení, která Muskova firma během přistávání používá. SpaceX má jednak autonomní plovoucí plošiny, na kterých Falcony přistávají, a zároveň také speciálního robota, který raketu po přistání dokáže zajistit k palubě. Ten byl po dlouhé době znovu nasazen do akce během mise TESS.

Elonovinky #12: Roboti ve službách SpaceX:

Pro více informací navštivte články zde na ElonX: Autonomní přistávací plošiny a SpaceX má robota na zajištění rakety po přistání.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

1
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
filousek
Host
filousek

díky 🙂