Víkendové vtípky #31: O premiéře Blocku 5

V dalším vydání Víkendových vtípků se budeme věnovat té největší události z posledních týdnů – premiéře Blocku 5, neboli dlouho očekávané upgradované varianty Falconu 9.

Sexy

Autor: EnsilZah

Už od prvních fotek Blocku 5 z McGregoru byli fanoušci SpaceX fascinováni černými přistávacími nohami. Někteří možná až příliš…

Továrna na kormidla

Autor: KetoEater

Každý exemplář Blocku 5 bude vybaven titanovými roštovými kormidly, a tak je SpaceX potřebuje vyrábět doslova jako na běžícím páse. Nabízím exkluzivní pohled do zákulisí této hypermoderní výrobní linky.

 

Jak zvýšit sledovanost

Autor: SpaceX Memes, překlad:  Petr Melechin

Starty SpaceX jsou pro některé už trochu moc rutinní, ale soudě podle návštěvnosti ElonX, Block 5 dokáže přilákat diváky.

Parní válec je zpět

Autor: TheMightyKutku

Pokud Block 5 splní očekávání a bude jej opravdu možné použít více než 10krát, SpaceX konkurenci převálcuje. Promiň, Tory Bruno…

ASDS Deluxe

Autor: Martin Félix Dravecký

SpaceX plánuje během následujících let provést stovky startů. Přistávací plošiny ASDS ale má jen dvě, a ty nebudou zvládat obsloužit takovou kanonádu startů. Existují proto teorie, že SpaceX nově vyráběnou plošinu A Shortfall of Gravitas pojme trochu jinak.

Musk Origin

Autor: FeeisAwesome

Analýza fotek zachráněného Blocku 5 v přístavu odhalila šokující pravdu: Block 5 byl vyvinut ve spolupráci s konkurenčním Blue Originem!

A už dost, Elone

Autor: SpaceX Memes, česká verze: Petr Melechin

I když má být Block 5 finální variantou raket Falcon, Elon Musk prostě nedá pokoj a pořád vymýšlí, jak dosáhnout kompletní znovupoužitelnosti této rakety.


Předchozí vydání Víkendových vtípků:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
P. Roth

Nevím jak by to řešili s Falcon Heavy 7.

Martin

FH môže konečne zachrániť všetky 3 nosiče aj s jedinou plošinou 😀