Víkendové vtípky #34: Vandenbergova mlžná základna

V novém vydání Víkendových vtípků si posvítíme na misi Iridium-7, ze které jsme měli velké kulové kvůli mlze, která zahalila rampu na Vandenbergu. Falcon 9 letící k obloze jsme si tedy mohli leda tak představovat.

S tímto vydáním opět pomáhala Monika Wojdasová.

Rekapitulace

Autor: Matt Hartman

Pokud jste start nesledovali nebo si jej potřebujete připomenout, tady máte možnost díky kameře u rampy. (Ne, není to scéna z filmu Blade Runner 2049.)

Kam mám koukat?

Autor: EnsilZah

Ti, kdo se byli na start podívat osobně, na tom nebyli o nic lépe než diváci u obrazovek. Někteří si ani nebyli jistí, kterým směrem mají v mlze vlastně koukat.

Fotka roku

Autor: Trevor Mahlmann

Zkušenému fotografovi Trevoru Mahlmannovi se i přes ne zrovna ideální podmínky podařilo pořídit povedenou fotku startujícího Falconu 9. Někteří plánují snímek nominovat do soutěže o nejlepší fotografii roku. Doporučuji si tenhle majstrštyk rozkliknout, ať si můžete vychutnat každičký detail.

Bouře na Marsu

No dobře, konec srandiček. “Fotka” výše je samozřejmě jen vtípek a vás určitě zajímá nějaký skutečný snímek. Jak si přejete…

Odpovídající logo

Autor: Brady Kenniston

Jak vidíte, fotografové u tohoto startu moc nepochodili, a tak se rozhodli vytvořit si vlastní logo mise, které bude lépe reflektovat jejich dojmy.

Zahulíme, uvidíme

Foto: Brady Kenniston, text: Petr Melechin

Pořízení slušných fotek bylo možné až poté, co Falcon vyletěl z mlhy zahalující rampu. Pozdější analýza zjistila, co vlastně mlhu způsobilo. Konstrukce TEL přežila jen díky tomu, že vzhledem ke své výšce dosáhla dostatečně vysoko, aby se mohla nadechnout.

Chaos na moři

Autor: Monika Wojdasová

Nesmíme zapomenout ani na Mr. Stevena, který se na moři snažil zachytit aerodynamický kryt a kromě mlhy se potýkal také s tmou a větrem. To se projevilo i na jeho výsledné trase, která byla poněkud chaotická.


Předchozí vydání Víkendových vtípků:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kopito

Nějak slábne…

ales

Tak se sám zapoj a vylepši to.