Historky ze SpaceX: Jak probíhá porada s Elonem Muskem

Probíhající porada ve SpaceX (Foto: SpaceX)

Pokračujeme v několikadílném seriálu v rámci Historek ze SpaceX, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavostí z doby, kdy SpaceX bylo ještě malou a relativně nezkušenou firmičkou. Sérií vás bude provázet Dr. Dan Rasky, který pracuje v NASA a v minulosti byl u zrodu programu COTS. NASA při něm spolupracovala se SpaceX a dalšími soukromými firmami na vývoji raket a lodí pro zásobování ISS.

Rasky také nějaký čas pracoval přímo ve SpaceX, kde pomáhal s převodem technologií a postupů z NASA. Především se podílel na vývoji materiálu PICA-X, který je použit na tepelném štítu lodi Dragon a vychází z technologií NASA. Rasky je tedy v unikátní pozici z vlastní zkušenosti porovnat, jak se liší fungování obří vládní organizace jako NASA od agilního přístupu mladého startupu typu SpaceX.

V tomto posledním dílu Rasky vysvětluje, proč zaměstnanci a jednotlivé týmy ve SpaceX táhnou za jeden provaz. Zároveň vypráví úžasnou příhodu z jedné porady, které se účastnil spolu s Elonem Muskem. Krásně to ilustruje Muskův přístup k mítinkům obecně. Proto jsem přidal ještě jedno video, kde sám Elon vysvětluje, jakými pravidly se řídí porady v jeho firmách. Věřím, že vás dost překvapí. V komentářích se pak můžete podělit o to, jak probíhají mítinky ve vašem zaměstnání.

Na závěr dodám, že z této série s Danem Raskym jsme pro vás přeložili snad všechna videa, která se týkala SpaceX. Pokud vás však série zaujala, můžete se na YouTube podívat i na několik dalších videí. V těch se Rasky věnuje třeba Blue Originu nebo obecnějším tématům, která se už nevztahují přímo na SpaceX, nebo nám nepřišla dostatečně zajímavá, a proto jsme je zde nazahrnuli.

Překlad prvního videa zajistil Martin Dravecký a korekturu Jana Uhrinová a Petr Melechin. Druhé video přeložil Petr Melechin.

U prvního videa si v přehrávači můžete přepínat mezi českým a slovenským jazykem.

< Předchozí epizoda  

Starší otitulkovaná videa o SpaceX najdete zde, další pak také v sekci Videa.


Předchozí díly seriálu Historky ze SpaceX:

Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
svk

diky za preklad, škoda ze je ich malo..bolo to hodne zaujímavé

TyfuZ

Díky za překlady, seriál byl super.

Zdeněk

Škoda, toto byl dost přínosný seriál.