Elonovinky #81: Poslední let Starhopperu

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

Experimentální stroj Starhopper má za sebou druhý a poslední neupoutaný let. Tentokrát vyletěl do výšky 150 metrů a poté přistál na nedaleké betonové plošině. Dnes se dozvíte, jak přesně let probíhal a jak bude pokračovat testování kosmické lodi Starship, když jde Starhopper do důchodu.

Tip: Podrobněji jsme o tomto tématu psali v nedávném článku.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

8
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Tomáš Kratochvíl
Host
Tomáš Kratochvíl

Ja jsem porad na vazkach, zda motor Raptor fungoval pri skoku nominalne, ci nikoliv. Jde o situaci pri pristani. Zmenu barvy plamene jsem ze zacatku povazoval za chybu, pravdepodobne v kyslikovem okruhu motoru. Pak jsem si rikal, ze je to v pohode, protoze Hopper se dostal tam, kam chtel, nezahodil to. A pak zase pochybnosi diky letajici COPV a totalne placatym deformacnim tlumicum na nohou Hopperu. Je mozne, ze Raptor byl v dobe pristani sekundy od selhani?
I kdyby ano, porad jsou s Raptorem ve fazi vyvoje a rekl bych, ze probiha intenzivni ladeni. Tak hura na orbitalni prototypy!