Elonovinky #81: Poslední let Starhopperu

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

Experimentální stroj Starhopper má za sebou druhý a poslední neupoutaný let. Tentokrát vyletěl do výšky 150 metrů a poté přistál na nedaleké betonové plošině. Dnes se dozvíte, jak přesně let probíhal a jak bude pokračovat testování kosmické lodi Starship, když jde Starhopper do důchodu.

Tip: Podrobněji jsme o tomto tématu psali v nedávném článku.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

10
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Tomáš Kratochvíl
Host
Tomáš Kratochvíl

Ja jsem porad na vazkach, zda motor Raptor fungoval pri skoku nominalne, ci nikoliv. Jde o situaci pri pristani. Zmenu barvy plamene jsem ze zacatku povazoval za chybu, pravdepodobne v kyslikovem okruhu motoru. Pak jsem si rikal, ze je to v pohode, protoze Hopper se dostal tam, kam chtel, nezahodil to. A pak zase pochybnosi diky letajici COPV a totalne placatym deformacnim tlumicum na nohou Hopperu. Je mozne, ze Raptor byl v dobe pristani sekundy od selhani?
I kdyby ano, porad jsou s Raptorem ve fazi vyvoje a rekl bych, ze probiha intenzivni ladeni. Tak hura na orbitalni prototypy!