Elonovinky #22: Crew Dragon a pilotované lety na ISS

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na to, jak pokračují přípravy lodi Crew Dragon společnosti SpaceX a pokusíme se odhadnout, kdy se v ní do vesmíru vydají první astronauté v rámci programu Commercial Crew. SpaceX závodí se společností Boeing a její lodí CST-100 Starliner, ale zatím není jasné, která z firem si z ISS přiveze trofej ve formě americké vlaječky, kterou tam zanechala posádka posledního raketoplánu v roce 2011. První Crew Dragon momentálně prochází závěrečnými testy ve vakuové komoře a brzy by mohl být odeslán na Canaveral, odkud snad ještě letos poletí na ISS.

Elonovinky #22: Crew Dragon a pilotované lety na ISS:

Další články o Crew Dragonu a Commercial Crew:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk

Hlavně ať už letí.

Zbynek

A na čem Boeing bude Starliner vynášet?

Jiří Hadač

Atlas V N22. Neboli, ve druhém stupni to bude Centaur vybavený 2 motory.

Lukas

Zdravim ,ako bude alebo cim bude dragon brzdit na obeznej pred vstupom do atmosfery

samo

Korekčnými motorčekmi Draco rovnako ako súčasný Dragon.

Lukas

Tie korekcne motorceky sa pouzivaju na orientaciu lode.stacia aj nato aby znizili rychlost lode natolko aby vstupila do atmosfery

Jiří Hadač

Diky jejich vykonu se da dobre ukorigovat tah, protoze ty deorbitacni zazehy maji velikost cca 130m/s, viz Gagarin. Delat to motory superdraco, to by nebylo to prave.

Martin

Paráda! 🙂 Práve sa na túto tému pýtal jeden pán v anglickej SpaceX skupine 😀 …anglické titulky nemáme? 😀 …nech sa zazdieľa 🙂

Goodman

Ačkoliv úspěch přeju všem, tak přesto fandím SpaceX. Oni si tu vlaječku zaslouží nejvíc. Jejich technický progres je dech beroucí.