ElonX slaví 4. narozeniny, počet návštěvníků se za poslední rok téměř zdvojnásobil

Je to neuvěřitelné, ale ElonX je tu s vámi už 4 roky. Web měl původně obsahovat jen různé seznamy a přehledy o SpaceX, ale velmi rychle přibyly také články. První rok jsem články psal jen já, ale od jara 2018 se redakce rozšířila o další členy – mezi prvními pomocníky byli například Karel Zvoník, Jiří Hadač, Pavel Vantuch a Monika Wojdasová. O pár měsíců později jsme se pak začali plně věnovat také dalším projektům Elona Muska – zejména Tesle a Boring Company, ale také Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu. Naše články se vám evidentně líbí, protože návštěvnost s každým rokem roste (viz níže). O tom, jak web vlastně vznikl, jsem podrobněji psal ve starším článku při příležitosti prvních narozenin.

Rok 2020 nebyl z pohledu webu nijak dramatický, nesl se spíše ve znamení stability a obešel se bez větších změn. Vypíchl bych snad jen navázání spolupráce s Technetem na iDNES, kde nyní relativně pravidelně přebírají naše články. Pochvalu si zaslouží celá redakce, ale zde bych rád poukázal především na přínosy Vlasty Švancary v minulém roce. Vlasta píše o tajnůstkářské firmě Neuralink, u které se nové informace objevují jednou za uherský rok, ale to pro Vlastu nebylo překážkou. Celý rok vás zásoboval kvalitními a originálními články (včetně exkluzivních rozhovorů), které tuto firmu a celý obor neurotechnologií probraly opravdu ze všech stran. Troufám si tvrdit, že minimálně na českém internetu nyní nikde nenajdete lepší informace o Neuralinku.

Tímto bych chtěl poděkovat jak celé redakci (nejen aktivním členům, ale také všem, kdo v průběhu let jakkoli přiložili ruku k dílu), tak i všem čtenářům, kteří navštěvují náš skromný web. Rok 2020 byl obecně velmi obtížným obdobím, a tak doufám, že vám ElonX dokázal aspoň trochu osvětlit temné dny.

Sraz redaktorů ElonX a několika přispěvatelů na Patreonu v červenci 2020

Podpora ElonX a nábor

Náš web neobsahuje reklamy, tak je redakce placena pouze z vašich dobrovolných příspěvků. Redaktoři věnují psaní článků a dalším úkonům spoustu svého volného času, takže si jistě zaslouží nějakou tu odměnu za svou práci. Pokud se tedy na ElonX rádi vracíte a ještě jste na provoz webu nepřispěli, zvažte prosím nějakou podporu. Více informací najdete zde.

V roce 2020 jste nám přes Patreon, PayPal nebo bankovním převodem přispěli překrásných 96 tisíc korun, což je zhruba o 50 % více než loni. Mnohokrát vám děkujeme za vaši štědrost, obzvlášť v tomto těžkém roce. Většina získaných peněz byla nebo bude rozdělena mezi redaktory jako odměna za jejich kvalitní práci.

Zároveň stále hledáme nové kolegy do týmu, tak pokud chcete psát články, překládat titulky, produkovat videa nebo si třeba vzít na starost organizaci podcastu o Elonu Muskovi, určitě se nám ozvěte!

Statistiky ElonX

Jako vždy přikládám také statistiky návštěvnosti a čtenosti. Rok 2020 byl pro Elona Muska přelomovým. Tesla se stala nejhodnotnější automobilkou světa, Boring Company postavila svůj první komerční tunel a SpaceX poprvé dopravilo astronauty na oběžnou dráhu (plus spustilo Starlink a výrazně pokročilo ve vývoji Starship).

Tyto velké události pak jistě měly nemalý vliv na to, že v roce 2020 si k nám našel cestu téměř dvojnásobek lidí, kteří ve výsledku znamenali nárůst návštěvnosti o 54 %. Nevím, jak dlouho bude takové tempo růstu udržitelné, ale budeme se snažit, aby naše články byly co nejkvalitnější a nejzajímavější, a vy jste se k nám rádi vraceli i nadále.

Porovnání návštěvnosti webu ElonX v letech 2019 a 2020 (Zdroj: Google Analytics)

Na závěr bych vám všem rád opožděně popřál všechno nejlepší do nového roku a doufám, že se budeme vídat v diskuzích i nadále. Do komentářů pod článkem se pak můžete podělit například o to, jak jste na ElonX poprvé narazili, jak dlouho nás navštěvujete a který obsah na webu považujete za nejpřínosnější.
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře