Elonovinky #23: Tesla oslavuje důležitý milník

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na to, jak se dařilo Muskově společnosti Tesla ve druhém čtvrtletí 2018. Aby mohla být firma vůbec někdy zisková, potřebuje vyrábět alespoň 5000 kusů Modelu 3 týdně. Této výrobní kapacity chtěla Tesla dosáhnout už na konci minulého roku, ale problémy ve výrobě tyto plány překazily. Elon Musk se však zapřisáhl, že této magické hranice dosáhne nejpozději na konci června. Firmě se to nakonec podařilo, a to částečně díky nevšedním krokům, které vedly ke zvýšení počtu vyrobených aut oproti předchozímu čtvrtletí o více než polovinu. Ale nebyla by to Tesla, aby si do budoucna nenastavila ještě ambicióznější cíle…

Elonovinky #23: Tesla oslavuje důležitý milník:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

2
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
kawa
Host
kawa

Hlavně sem narvat reklamu…ok…video oželím…dík…to můžu jít na seznam.