ElonX slaví 5. narozeniny! Statistikám návštěvnosti loni jednoznačně dominovala Starship

Rok se s rokem sešel a web ElonX dnes slaví už 5. narozeniny! Tento projekt měl původně být jen malou stránkou s přehledy o SpaceX, ale postupně byl rozšířen o články a další obsah díky práci mnoha lidí, kteří mu věnují svůj volný čas. O tom, jak web vlastně vznikl, jsem podrobněji psal ve starším článku při příležitosti prvních narozenin.

Rok 2021 nebyl z hlediska ElonX nijak převratný a spíše se pokračovalo v zajetých kolejích. Přivítali jsme do redakce několik nových tváří – například Katy Šrámková píše o svých zkušenostech s elektromobilem Tesla a Vojta Marhoul s Petrem Voříškem pro vás pravidelně překládají videa o SpaceX. Zároveň jsme však přišli o Michala Lence, který vás pravidelně informoval o novinkách ze světa Tesly, ale v poslední době už na to bohužel nemá čas. Článků tedy loni vyšlo o trochu méně než v předchozím roce, což je mimo jiné důsledkem mojí větší pracovní vytíženosti (ElonX všichni stále děláme jen jako hobby ve volném čase).

Na druhou stranu jsme loni zkusili také pár nových věcí. Například jsme vytvářeli vlastní videa o autonomním systému FSD Beta od Tesly a aktuálně jsme také spustili český profil ElonX na Twitteru. Dále jsme začali pravidelně překládat videa od NASA Spaceflight o Starship a zábavné komiksy Daily Hopper.

Celá redakce si zaslouží obrovský dík za kvalitně odváděnou práci a doufám, že i v roce 2022 se k nám vy čtenáři budete nadále rádi vracet.

Podpořte ElonX nebo se přidejte k redakci

Náš web neobsahuje reklamy, a tak je redakce placena pouze z vašich dobrovolných příspěvků. Redaktoři věnují psaní článků a dalším úkonům spoustu svého volného času, takže si jistě zaslouží nějakou tu odměnu za svou práci. Pokud se tedy na ElonX rádi vracíte a ještě jste na provoz webu nepřispěli, zvažte prosím nějakou finanční podporu. Jak na to, se dozvíte zde. Většina získaných peněz je pak rozdělována mezi redaktory jako odměna za jejich kvalitní práci.

Zároveň stále hledáme nové kolegy do týmu, takže pokud chcete psát články, překládat titulky, produkovat videa, spravovat sociální sítě nebo si třeba vzít na starost organizaci podcastu o Elonu Muskovi, určitě se nám ozvěte! Aktuálně by se nám hodil především člověk, který by psal o Tesle, nebo člověk, který by nám pomohl s vytvořením a prodejem reklamních předmětů (merch). Dále hledáme člověka se zkušenostmi na poli inzerce a monetizace, který by nám pomohl posunout ElonX na novou úroveň.

Statistiky ElonX

Starship S20 na rampě koncem roku 2021 (Foto: NASA)

Tradičně přikládám také statistiky návštěvnosti webu a čtenosti článků. Tentokrát už nepokračoval raketový růst, kterého jsme byli svědky v předchozích letech, a vypadá to, že návštěvnost se spíše stabilizovala. Důvodem by mohl být mírně nižší počet vydaných článků nebo třeba výrazně menší podíl textů o Tesle.

Každopádně ze statistik je evidentní, že vás čtenáře momentálně nejvíc zajímá dění kolem vývoje a testování Starship. Tato kosmická loď totiž až na pár výjimek zcela dominovala statistikám čtenosti. Holt běžné starty Falconů už většina z vás považuje za rutinu (a Falcon Heavy v minulém roce nestartoval) a o Tesle jsme neinformovali tolik jako dříve, tak vlastně asi není moc překvapivé, že vládla Starship.

Porovnání návštěvnosti webu ElonX v letech 2020 a 2021 (Zdroj: Google Analytics)
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře