Elonovinky #25: Kdy poletí megaraketa BFR?

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si posvítíme na chystanou obří raketu Big Falcon Rocket, neboli BFR. SpaceX ji aktivně vyvíjí už několik let a má s ní velké plány. Tato více než 100 metrů vysoká raketa má postupně nahradit současné Falcony a Dragony a časem také umožnit lety na Měsíc i Mars. V posledních měsících se navíc objevují důkazy, že vývoj motoru Raptor, který bude raketu pohánět, se chýlí ke konci, a SpaceX také začíná budovat továrnu, kde bude BFR vyrábět. Kdy se tedy dočkáme prvních letů této zcela znovupoužitelné rakety, která má být levnější než maličký Falcon 1?

Elonovinky #25: Kdy poletí megaraketa BFR

Více informací o raketě BFR najdete v tomto rozsáhlém článku.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

9
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Mello
Host
Mello

Opravdu sedm motoru?

Petr
Host
Petr

Doufal jsem, ze se dozvim neco noveho, coz se tedy opravdu nestalo, ale i tak dekuji za clanek.

Damel
Host
Damel

Když ono je těžké nám předložit ještě něco nového při tak kvalitním a obsáhlém zpravodajství od redakce ElonX.cz. 🙂

Ivo
Host
Ivo

Spíš video 😉

Jiří
Host
Jiří

Pěkná kompilace, díky za ní. Sice málo nového, ale pro někoho kdo nikdy o BFR neslyšel je to přínos (bohužel jím nejsem :). Chtěl jsem se zeptat, jestli nechystáte nějaké info o Hyper loop. Minulý víkend proběhla soutěž týmů v Hawthorne a je z toho nový rychlostní rekord v Hyperloopu.