Elonovinky #25: Kdy poletí megaraketa BFR?

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si posvítíme na chystanou obří raketu Big Falcon Rocket, neboli BFR. SpaceX ji aktivně vyvíjí už několik let a má s ní velké plány. Tato více než 100 metrů vysoká raketa má postupně nahradit současné Falcony a Dragony a časem také umožnit lety na Měsíc i Mars. V posledních měsících se navíc objevují důkazy, že vývoj motoru Raptor, který bude raketu pohánět, se chýlí ke konci, a SpaceX také začíná budovat továrnu, kde bude BFR vyrábět. Kdy se tedy dočkáme prvních letů této zcela znovupoužitelné rakety, která má být levnější než maličký Falcon 1?

Elonovinky #25: Kdy poletí megaraketa BFR

Více informací o raketě BFR najdete v tomto rozsáhlém článku.

Předchozí epizody Elonovinek:
 • Mohlo by se vám líbit...

  9
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Mello
  Host
  Mello

  Opravdu sedm motoru?

  Petr
  Host
  Petr

  Doufal jsem, ze se dozvim neco noveho, coz se tedy opravdu nestalo, ale i tak dekuji za clanek.

  Damel
  Host
  Damel

  Když ono je těžké nám předložit ještě něco nového při tak kvalitním a obsáhlém zpravodajství od redakce ElonX.cz. 🙂

  Ivo
  Host
  Ivo

  Spíš video 😉

  Jiří
  Host
  Jiří

  Pěkná kompilace, díky za ní. Sice málo nového, ale pro někoho kdo nikdy o BFR neslyšel je to přínos (bohužel jím nejsem :). Chtěl jsem se zeptat, jestli nechystáte nějaké info o Hyper loop. Minulý víkend proběhla soutěž týmů v Hawthorne a je z toho nový rychlostní rekord v Hyperloopu.