Elonovinky #69: Design lodi Starship prošel dalšími změnami

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

Kosmická loď Starship a masivní nosná raketa Super Heavy prošly na přelomu roku velkou změnou, když se SpaceX rozhodlo stroj vyrobit z nerezové oceli místo uhlíkových kompozitu. Tím však změny designu neskončily a aktuálně byl upraven počet i typ motorů Raptor a chystá se přepracování aerodynamických řídicích ploch. I když ale design stále není finalizován, SpaceX už teď vyrábí tři různé prototypy Starship, přičemž první raketa Super Heavy se začne již brzy vyrábět také.

Mnohem více informací najdete v podrobném článku Vše o Starship.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

6
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Petře máš tam omylem link na VTM na starší verzi, tedy na Starlink.

Zdeněk Volek
Host
Zdeněk Volek

Video zde nelze spustit a ani odkaz není správný, jak píše @Ivo Janáček

Jiří Konečný
Host
Jiří Konečný

Díky za zajímavé video, pane Melechine.

Měl bych jenom takovou malou, formální poznámku. Nebylo by lepší místo slova “design” používat český překlad “konstrukce” nebo “návrh”? V daném kontextu mně to přijde adekvátní.