Elonovinky #27: Jak SpaceX chytá aerodynamické kryty do obří sítě

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na snahy SpaceX opakovaně používat aerodynamické kryty svých raket Falcon, podobně jako se jim to daří u prvních stupňů. Firma chce kryty v hodnotě 6 milionů dolarů zachraňovat pomocí padáků a obří sítě umístěné na rychlé lodi Mr. Steven. Letos už došlo k několika pokusům během ostrých misí, ale SpaceX celý proces záchrany ještě piluje. Například před pár týdny byla na loď nainstalována výrazně větší síť. Jak probíhaly jednotlivé pokusy o zachycení krytu, a má vůbec tento projekt budoucnost?

Elonovinky #27: Jak SpaceX chytá aerodynamické kryty do obří sítě

Pro další informace o zachytávání aerodynamických krytů a lodi Mr. Steven navštivte tyto články:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

2
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Marian
Host
Marian

Nebo spíš nechytají 🙂

Zdeněk
Host
Zdeněk

Hlavní je, že se jim to podaří.