Elonovinky #42: Tesla rozjíždí výrobu solárních tašek

Dům se solární střechou (Foto: Tesla)

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na trochu jinou stránku společnosti Tesla, která je známá hlavně svými elektrickými vozy. Kromě nich totiž vyrábí taky baterie, solární panely a speciální solární tašky. A právě těm se budeme věnovat. Tyto tašky z tvrzeného skla jsou velmi odolné, jsou k dispozici v různých stylech a zároveň dokáží generovat elektrickou energii, aniž by vám vzhled domu kazily klasické střešní panely. Solární střecha je tedy velmi pěkná na pohled, ale má i svoje nevýhody, například vyšší cenu.

Elonovinky #42: Tesla rozjíždí výrobu solárních tašek:

Předchozí epizody Elonovinek:
 • Mohlo by se vám líbit...

  8
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Ivo Janáček
  Host
  Ivo Janáček

  Zajímalo by mě co si mám představit pod pojmem doživotní záruka. Snížení účtu navždy je rovněž klasická PR metoda. Jde o to, že doživotní záruka může být v praxi 15 – 30 let navíc s tím, že každý rok se snižuje účinnost, takže ke konci bude klidně třeba jenom 50% oproti té, která byla na začátku.