Elonovinky #43: Tesla otevřela vlastní karosárny

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se opět podíváme na problematiku přeplněných a pomalých servisů trápící zákazníky Tesly. V srpnu jsme v Elonovinkách informovali, kde je problém a jak jej Tesla plánuje řešit. Jednou z věcí, jak automobilka chce vyřešit dlouhé opravy, je otevření sítě vlastních karosáren. Ty nově fungují na několika místech v USA ve zkušebním provozu. Jedna řidička si jejich služby vyzkoušela na vlastní kůži a nemůže si je vynachválit, neboť její nabouraný Model 3 byl opraven během jednoho dne. Tesla dále rozšiřuje svou službu mobilních servisů, které fungují tak, že technik přijede přímo k vám domů a auto vám opraví na počkání.

Elonovinky #43: Tesla otevřela vlastní karosárny:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vonSchmeks

Asi to nieje problém konkrétne tejto stránky ale drzosť reklamy na tomto videu už nemá obdoby. Z môjho tabletu nedokážem spustiť video, stále sa mi tam cyklí reklama, neviem aký je zdroj tohoto videa (zrejme zive.cz) ale som znechutený z takýchto video zdrojov. Osobne preferujem youtube a tvorcom tohoto skvelého webu ktorý sledujem od počiatku, odporúčam zvážiť zdroje nakoľko určite niesom sám ktorý má opakované problémy so stránkami ako zive alebo stream.cz. Je mi ľúto že nemôžem prispieť do tejto diskusie k téme obsahu videa nakoľko mi prehranie videa nieje umožnené…PS: gratlujem spoločnosti blesk mobil za skvelý marketingový ťah, asi to na niektorých ľudí zaberá.

Ivo Janáček

Ano máte pravdu, jsou s tím problémy. Já například u té reklamy nemám zvuk a myslím si, že by tam být měl. Dále pak nelze změnit kvalitu přehrávání. Bohužel mám obavu, že zde jde o finanční stránku věci a tak asi moc autor nemá na vybranou.

daevid

aspoň vďaka za adblock extension-y u PC browserov, ktoré zatiaľ úspešne filtrujú zrovna aj tieto nezmar reklamy priamo vo videách..

Ivo Janáček

Určitě dobrý počin ve smyslu jak zvýšit zisky, navíc cenu opravy stanoví výrobce a tudíž pojišťovny zaplatí a nemůžou nic namítat.

chello

Mě osobně baví technika SpaceX či Tesly. Ale celkem by mě zajímalo zdali je nějaká statistika poruchovosti. Myslím si, že jejich přehnaná aplikace elektroniky si musí vzít za daň jejich poruchovost. Je sice super mít vysouvací kliky, digitální display místo přístrojových budíků a všelijaké asistenty. Ale ruku na srdce jakou to má živostnost v zařízení, které může mít v létě i 65C a v zimě -20C. Celkem mě zaujako video kde řešili, že je velký problém např. oprava pneu, protože na vnitřní stěnu se lepí huštěná pěna, která má snižovat hluk. V případě defektu např. hřebíkem je nutná výměna pneu. A když jsem zmínil display místo přístrojových budíků zaslechl jsem o nějakém českém majteli, že měl svislé pruhy na lcd a výměna displaye nejdříve 100k a pak 60k za nějaký repasovaný.I když nedoveru říci zdali je to pravda pokud to bude masovější produkt tak to bude asi pro řadu majtelů pěkná kasička.

etien

Myslím si, že na nějakou statistiku poruchovosti je ještě brzy. Vozů je málo a o nějaké konkrétní opakující chybě nevím. Přesto z různých článků na českých motoristických serverech vyplývá, že Tesla je poruchová, ale pak člověk narazí na video, kde borci zprovozní 10 dnů zatopenou Teslu. Ale pokud je pravdivá informace, že výměna displeje vyjde na sto tisíc, pak je to síla.