Elonovinky #58: Tesla představuje kompaktní SUV Model Y

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na největší událost minulého týdne – společnost Tesla 15. března představila nový elektromobil Model Y. Toto kompaktní SUV/crossover je na první pohled skoro nerozeznatelné od Modelu 3, protože je z velké části tvořeno stejnými komponenty. Na druhý pohled však zjistíte, že Model Y je o něco vyšší, prostornější a má větší úložný prostor. K dispozici dokonce bude varianta se sedmi sedadly. Model Y bude o trochu dražší než Model 3 a vyrábět se začne příští rok v továrně Gigafactory 1 v Nevadě. Jaké varianty bude Tesla nabízet a kdy vůz dorazí do Evropy, se dozvíte ve videu nebo také v našem článku.

Elonovinky #58: Tesla představuje kompaktní SUV Model Y:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

19
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Předem se omlouvám za off topic, ale jsem sám, kdo má problém s tím, aby si mohl přehrát video ve vyšším rozlišení než 360p? Podotýkám, že mám připojení pevnou lajnou 60Mbps, takže v tom asi chyba nebude, když jinde nemám problém se 4K.

Ales
Host
Ales

Mám “pomalejší” přípojení a nemám s tím problém – zřejmě špatná konektivita k ISP. Zkus třeba na mobilním připojení.

Michal Lenc
Přispěvatel

Dělá mi to problém při 1080p, 720p zvládám poměrně v pohodě, pokud není zapnuté nic jiného (zkoušel jsem to spolu s YT streamem v HD kvalitě a nedalo to). Ale taky asi nebude problém s připojením, jiné platformy zvládám ve full hd.

Tomas
Host
Tomas

překlep v popisku – “Model Y bude o trochu dražší než Model Y”

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Super názor, dobrý přístup. 🙂