Elonovinky #58: Tesla představuje kompaktní SUV Model Y

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na největší událost minulého týdne – společnost Tesla 15. března představila nový elektromobil Model Y. Toto kompaktní SUV/crossover je na první pohled skoro nerozeznatelné od Modelu 3, protože je z velké části tvořeno stejnými komponenty. Na druhý pohled však zjistíte, že Model Y je o něco vyšší, prostornější a má větší úložný prostor. K dispozici dokonce bude varianta se sedmi sedadly. Model Y bude o trochu dražší než Model 3 a vyrábět se začne příští rok v továrně Gigafactory 1 v Nevadě. Jaké varianty bude Tesla nabízet a kdy vůz dorazí do Evropy, se dozvíte ve videu nebo také v našem článku.

Elonovinky #58: Tesla představuje kompaktní SUV Model Y:

Předchozí epizody Elonovinek:
 • Mohlo by se vám líbit...

  22
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Ivo Janáček
  Host
  Ivo Janáček

  Předem se omlouvám za off topic, ale jsem sám, kdo má problém s tím, aby si mohl přehrát video ve vyšším rozlišení než 360p? Podotýkám, že mám připojení pevnou lajnou 60Mbps, takže v tom asi chyba nebude, když jinde nemám problém se 4K.

  Ales
  Host
  Ales

  Mám “pomalejší” přípojení a nemám s tím problém – zřejmě špatná konektivita k ISP. Zkus třeba na mobilním připojení.

  Michal Lenc
  Přispěvatel

  Dělá mi to problém při 1080p, 720p zvládám poměrně v pohodě, pokud není zapnuté nic jiného (zkoušel jsem to spolu s YT streamem v HD kvalitě a nedalo to). Ale taky asi nebude problém s připojením, jiné platformy zvládám ve full hd.

  Tomas
  Host
  Tomas

  překlep v popisku – “Model Y bude o trochu dražší než Model Y”

  J R
  Host
  J R

  Všeobecně to nevzbudilo bůhvíjaké nadšení, ale pro mne osobně to tentokrát splňuje naprosto všechny požadavky. Zejména mi velmi vyhovuje že je to jen mírně nafouknutý Model 3. Po celoživotním užívání kombíků už toužím po něčem “sedanovějším”, ale zároveň jsem zvyklý na větší kufr a často ho využívám. Toto ji přijde jako skvělý kompromis. No a protože je ještě spousta času, tak jsem využil nynější pokles a koupil jsem nějaké akcie. Takže buďto se za ty 2-3 roky “investice” zhodnotí a tím se mi nákup zlevní, nebo Tesla mezitím zkrachuje a já si pak nebudu muset kupovat tak drahé auto. Každopádně win-win situace. 😉 Takže odteď berte moje příspěvky na téma Tesla, jako zaujaté názory mikroakcionáře. 🙂

  Ivo Janáček
  Host
  Ivo Janáček

  Super názor, dobrý přístup. 🙂