Elonovinky #48: Přípravy Crew Dragonu finišují

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se podíváme na napjatě očekávanou událost – první let nové kosmické lodi Crew Dragon společnosti SpaceX. Ten byl v posledních letech mnohokrát odložen, ale teď se opravdu nachází v cílové rovince. Raketa i loď jsou připraveny a v lednu dokonce byly ozkoušeny na rampě. První demonstrační misi však komplikuje krize americké federální vlády. Kdy se tedy Crew Dragon konečně podívá do vesmíru?

Elonovinky #48: Přípravy Crew Dragonu finišují:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

5
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Matem
Host
Matem

Měl bych dotaz pro zdejší znalce ohledně SuperHeavyho (tak se ten booster teď jmenuje?). Ten druhý stupeň má být z oceli, ale platí to i pro ten booster? Ja nejsem žádnej odborník, ale obecně jsem o oceli v kosmickém průmyslu nic moc neslyšel.

A ještě jedna otázka by byla, a sice jak se řeší při návratu prvního stupně Falconu9, aby ty motory nezměkly. Já chápu, že ta zvonová tryska je odolná, ale chladí se nějak, nebo z čeho je vyrobená.

Děkuji za váš čas při případném odpovídání.