Elonovinky #50: Tesla bere Evropu útokem

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si posvítíme na plány Tesly v Evropě. Už pár týdnů je na Starém kontinentu možné objednat si Model 3 a Tesla má minimálně 14 000 objednávek. Prvních několik tisíc vozů už je na cestě do přístavu v Belgii a v únoru se dostanou do rukou prvních zákazníků. Tesla je aktivní také v Česku – nově tu má místní zastoupení a v Praze brzy otevře servisní středisko. Automobilka zároveň rozšiřuje a upgraduje nabíjecí síť Superchargerů, aby pokryla celou Evropu a byla kompatibilní s Modelem 3.

Elonovinky #50: Tesla bere Evropu útokem:

Pro mnohem podrobnější informace si přečtěte naši sérii článků Satelitní konstelace Iridium včera, dnes a zítra. Brzy vydáme závěrečný třetí díl!

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mirek

Skvělé články a videa o Tesle. Hltám to. To jak se mu postupně začíná dařit měnit celý automobilový trh a vnímání globálních problémů je úžasné. Všechny jeho projekty řeší opravdu velké problémy lidstva. Je až podivující jak do sebe zapadají a tvoří jaký si Nový Svět :). Inspiruje mě jak vše dokáže posouvat o míle dál než ostatní. Je pravda, že PR má fakt dobré a dostal mě. 🙂 Teslu si koupím!

Martin B

Mimochodem, těch objednávek je už minimálně 16.000 (spíše 17.000). Jsou to čísla ze stejného zdroje, který dříve uváděl 14.000