Elonovinky #51: Blíží se první testy Super Heavy Starship

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si shrneme ty nejdůležitější novinky a informace z posledních týdnů, které se týkají chystané rakety SpaceX zvané Super Heavy Starship. Její design byl nedávno upraven, takže bude vyrobena z nerezové oceli místo z uhlíkových vláken. V Texasu navíc mílovými kroky pokračují přípravy prvního zkušebního prototypu a již brzy se má začít vyrábět i obří nosič Super Heavy. Menší čáru přes rozpočet ale Elonu Muskovi udělala vichřice.

Elonovinky #51: Blíží se první testy Super Heavy Starship:

Pro mnohem podrobnější informace o celém projektu Super Heavy Starship a důvodech přechodu na nerezovou ocel si přečtěte souhrnný článek Vše o Super Heavy Starship.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

8
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Huny
Host
Huny

Co dodat, drzme palce tomuto epickemu projektu! Vyjde to!

yamato
Host
yamato

jasne ze to vyjde 🙂 ide o to kedy a v akej podobe.
Nastastie som tak zavaleny robotou, ze cas leti rychlo a nemuci ma nedockavost :)))

Jonathan
Host
Jonathan

To poškození starhopperu zobrazené ve videu mi tedy nepřijde jako marginální… Vždyť je úplně zhroucenej a zmuchlanej…

Roman
Host
Roman

Ten motor Raptor no neni to drobeček – https://twitter.com/RogerLewisHolt/status/1091251808104824832 ted zaleži jak daleko stoji ten člověk za nim.