Elonovinky #51: Blíží se první testy Super Heavy Starship

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si shrneme ty nejdůležitější novinky a informace z posledních týdnů, které se týkají chystané rakety SpaceX zvané Super Heavy Starship. Její design byl nedávno upraven, takže bude vyrobena z nerezové oceli místo z uhlíkových vláken. V Texasu navíc mílovými kroky pokračují přípravy prvního zkušebního prototypu a již brzy se má začít vyrábět i obří nosič Super Heavy. Menší čáru přes rozpočet ale Elonu Muskovi udělala vichřice.

Elonovinky #51: Blíží se první testy Super Heavy Starship:

Pro mnohem podrobnější informace o celém projektu Super Heavy Starship a důvodech přechodu na nerezovou ocel si přečtěte souhrnný článek Vše o Super Heavy Starship.

Předchozí epizody Elonovinek:
 • Mohlo by se vám líbit...

  9
  Diskuze

  avatar
    Odebírat komentáře  
  nejnovější nejstarší nejlepší
  Nastavit upozorňování na
  Huny
  Host
  Huny

  Co dodat, drzme palce tomuto epickemu projektu! Vyjde to!

  yamato
  Host
  yamato

  jasne ze to vyjde 🙂 ide o to kedy a v akej podobe.
  Nastastie som tak zavaleny robotou, ze cas leti rychlo a nemuci ma nedockavost :)))

  Jonathan
  Host
  Jonathan

  To poškození starhopperu zobrazené ve videu mi tedy nepřijde jako marginální… Vždyť je úplně zhroucenej a zmuchlanej…

  Roman
  Host
  Roman

  Ten motor Raptor no neni to drobeček – https://twitter.com/RogerLewisHolt/status/1091251808104824832 ted zaleži jak daleko stoji ten člověk za nim.

  J R
  Host
  J R

  Řekl bych, že stojí přímo pod ním. Z původního tweetu to vypadá, že motor už je upevněný a první zážeh je už opravdu blízko.

  (Moc by se mi líbil srovnávací článek Raptor vs BE-4, ale chápu, že informací je i přes dnešní Elonovu sdílnost na obou stranách stále dost málo.)