Elonovinky #55: Falcon 9 vyslal robota k Měsíci

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si připomeneme nedávnou misi Nusantara Satu společnosti SpaceX, při které byl kromě běžné komunikační družice do vesmíru vynesen také izraelský robot Beresheet. Ten je zajímavý tím, že jej čeká několikatýdenní cesta k Měsíci, kde se jako první soukromý lander v historii pokusí přistát. Robota má na svědomí izraelská organizace SpaceIL, která má kořeny v soutěži Google Lunar X Prize. Soutěž sice byla před časem definitivně ukončena bez vítěze, ale řada účastníků plánuje své výtvory v následujících letech vyslat na Měsíc i tak.

Elonovinky #55: Falcon 9 vyslal robota k Měsíci:

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na