Elonovinky #56: Jak probíhala premiéra Crew Dragonu

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu si shrneme to nejdůležitější z nedávné a dlouho očekávané premiéry kosmické lodi Crew Dragon společnosti SpaceX. Tato loď byla navržena pro přepravu astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a i když první testovací mise byla zatím bez lidské posádky, na té příští už poletí dva astronauté NASA. Aktuální premiérová mise sice ještě není u konce, ale start proběhl hladce a Crew Dragon se o den později úspěšně připojil k ISS, kde stráví 5 dnů. Co bude obnášet zbytek této demonstrační mise a co má tato konkrétní loď ještě před sebou? Přistáním v oceánu totiž její cesta ani zdaleka nekončí.

Elonovinky #56: Jak probíhala premiéra Crew Dragonu:

Podrobnější informace o první demonstrační misi najdete v našem článku.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
Nastavit upozorňování na