Elonovinky #59: Jak jsou na tom jednotlivé projekty Boring Company?

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V dnešním dílu se po delší době podíváme na stav rozličných rozpracovaných projektů Muskovy společnosti Boring Company. O té se aktuálně mluvilo kvůli tomu, že získala zakázku na stavbu krátkého tunelu pod výstavištěm v Las Vegas, o čemž jsme už psali. Vzhledem k velikosti tunelu a očekávané jednoduchosti získání potřebných povolení se dost možná jedná o první projekt Boring Company, který má reálnou šanci na brzkou realizaci. Ostatní, dříve oznámené, projekty (Chicago, Los Angeles) se totiž za poslední měsíce nikam moc neposunuly z důvodů popsaných ve videu.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na webu VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

3
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Zdeněk
Host
Zdeněk

Nějak se ty projekty zadrhávaj.

OskaⓇ
Host
OskaⓇ

Jde o velké peníze, náročné právní úkony atd. Pořád tyto projekty jdou mílovými kroky oproti třeba Brněnskému nádraží, stavba rychlodrah v ČR, nebo třeba stavba dálnic v ČR :-D..

Beran
Host
Beran

Pozemek je od slova po zemi:) Kdyby si majitel pozemku delal pravo i na to,co je pod zemi,dejme tomu 5 metru a nize,tak by si mel zakoupit pravo i na tzv. podzemek 🙂