Elonovinky #62: Falcon Heavy má za sebou druhý start

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

SpaceX minulý týden poskytlo fanouškům kosmonautiky úžasnou podívanou. Proběhl totiž teprve druhý start Falconu Heavy, nejsilnější rakety současnosti. Mise Arabsat 6A byla úspěšná a dokonce se podařilo zachránit i aerodynamické kryty, které budou vůbec poprvé použity znovu na budoucí misi.

Poznámka: Nakonec to však přeci jen nebylo tak růžové, protože až po dokončení videa se objevila zpráva, že centrální stupeň sice úspěšně přistál, ale nepodařilo se ho včas zajistit, a tak se na rozbouřeném moři převrhl a poničil.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MilAN

Určitě existuje nějaké přijatelné vysvětlení pro to, že jsme se skutečnost, že je centrální stupeň ztracen, dozvídali postupně z neoficiálních zdrojů až za 3 dny

chello

To je zřejmě váš problém, protože každý normální člověk v tom nehledá nic zvláštího. Je to přece jejich svobodné rozhodnutí něco sdělit nebo nesdělit fanouškům. V tomto případě to vynesli dříve zaměstnanci a já se těším zdali se podělí o tanec na plošině nežli tak nešikovně(šikovně) spadl na plošinu místo do oceánu 🙂

Jiří Hadač

Je to soukromá společnost a nemá za povinnost zveřejňovat vůbec nic, kromě daňového prohlášení pro berňák.

MilAN

A vám nevadí, že tady 3 dny provádíte oslavné tanečky a pak se ukáže, že vám někdo neřekl pravdu ?

Roman

Jestli tu chcete zavadet nějake konspiračni teorie. Tak tu jste špatně. Nejdřiv si zjistěte fakta než se tu začnete ohanět planýma obviněnima.

MilAN

Pane kolego, zkuste číst co jsem psal a neargumentujte tím, co si domýšlíte – a neobviňujte druhé. Já jsem psal doraz k věci, vy místo konkrétní odpovědi útočíte na mě.Při tom k dané problematice máte ty samé informace jako já – tedy žádné.

Jan M.

Žádné lži SpaceX neoznámila a váš příspěvek skutečně jako konspirační teorie zní, takže žádný domýšlení tady nevidím… Informáce máme takové, že mise byla kompletné úspěšná, všechny tři stupně přistály, což bylo vidět na videu a nějakou dobu po přistání se stupeň převrhnul kvůli rozbouřenému moři, co je na tom tak záhadného?

Jiří Hadač

Vazeny pane, nepodsunujte mi nic, co jsem nedelal, nebo nerekl. V primem prenose byl videt stupen stojici na ASDS. A kdyz sem zjistil, ze stupen nevydrzel 3metrove vlny, opravdu me to tolik neprekvapilo.
O par prispevku nize pisete, abychom si nic nedomysleli a neobvinovali druhe. Vemte si z te vasi vety priklad, a zacnete sam u sebe. Dekuji.
Ja se snazim psat k veci a to jak komentare, tak clanky.

Kosmoman

Jirko,sa Vam čudujem,že mu to komentujete….nech si konšpiruje,tolko jeho…..apropo,ak by nepristal,tak by nedoniesli spodnu čast s merlinmi

Marek Mančal

Dám Vám jedno z mnoha přijatelných vysvětlení příkladem. Dozvím se, že dodavatel mi nedodá v čas materiál, než zpoždění mého výrobku sdělím zákazníkovi, hledám řešení, prvně pro něj chci mít i nějakou nějakou dobrou zprávu, za druhé, jak mile mu řeknu, že nestihnu termín, bude mít otázky na nový termín, na důvod atd atd. Tedy, než mu zavolám, hledám alternativní řešení, zjišťuji nový termín původního dodavatele a i důvod zpoždění. To je normální profesionální přístup.
Pokud jim tedy, něco žbluňkne po přistání do vody, není to pro lety žádný problém a tudíž ani priorita. Vypracuje se k tomu celá zpráva a pak se zveřejní. Jestli mezi tím někdo něco řekne, tak ať si řekne.
Koho zajímá, že po vítězné jízdě monopostu F1, někdo na dálnici naboural do převážejícího kamionu, když stáj má dalších dvacet v garáži 🙂