Elonovinky #71: Crew Dragon bude již brzy vozit komerční astronauty na ISS

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

NASA nedávno představila podmínky a ceny pro pobyt komerčních astronautů na Mezinárodní vesmírné stanici. Tam je možná už příští rok dopraví lodě Starliner a Crew Dragon, avšak vzhledem k ceně za start a náklady na pobyt rozhodně nepůjde o záležitost pro každého. Jedná se ale o první krůček směrem k soukromé správě ISS, jejíž provoz stojí několik miliard dolarů ročně a nebude možné ji financovat do nekonečna.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk

Jak to vypadá s Crew Dragonem po tom výbuchu. Nějaké novinky?

Jiří Hadač

Na to, jak administrator mluvil o spatne komunikaci, ze se to nebude opakovat, tak na hlavnich serverech je ticho po pesine, nebo sem neco prehlidl. Snad jedina novinka je, ze na rampach se uz smi pristavat.

otaznick

Takže buď stále nevědí co to způsobilo, nebo je to naopak průšvih o kterém radši nechtějí mluvit. Obě varianty nezní moc dobře. Na druhou stranu termíny zatím moc posunuté nebyly, takže je možná i varianta, že už mají podezřelého a jen testují podmínky havárie.

otaznick

Nebo to může být anomálie, která se vyskytuje jen za jistých okolností a řeší se, zda je výhodnější spolehlivě vyloučit tyto okolnosti nebo složitě upravit problematické místo.