Elonovinky #72: Vylepšení servisů a plán Tesly na příští roky

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo Hyperloopu.

V posledních týdnech se vyrojilo hned několik menších novinek o Tesle, a tak si dnes představíme ty nejzajímavější. Dozvíte se například časový plán uvedení nových modelů, uvidíte pokračující přípravy Gigafactory 3 a zjistíte, jak automobilka vylepšuje svou síť servisů.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonX



Mohlo by se vám líbit...

8
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Vidím, že Tesla je zase o kousek dále a nyní již slibuje, že bude schopna obejít fyzikální zákony. 🙂

Martin B
Host
Martin B

Kde přesně tam vidíš slib obcházení fyzikálních zákonů?

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

V tom, že udělají Pickup, který bude mít lepší jízdní vlastnosti než Porsche 911, čas 01:11.

vencour
Host
vencour

Srovnání je se standardním Porsche.

Co jsem našel … (link)

Naštěstí Porsche 911 generace 996 už není tak záludná zákeřnost jako dávné devětsetjedenáctky, které ve verzích před příchodem posledního „vzduchu“ 993 měly primitivní zadní úhlovou nápravu odpruženou torzní tyčí. Takové 911ky dokázaly ustřelit zadkem v přetáčivém smyku tak, že jste museli mít hodně rychlé ruce na jeho srovnání.

Takže … kdo ví, co chtěl básník říci?

Martin B
Host
Martin B

Asi myslel, že bude mít větší zrychlení a vyšší rychlost. Určitě na okruzích nebude jezdit jako 911.

Jan M.
Host
Jan M.

Jasně Tesla dost často přehání a její marketing je často dost přehnaný, ale možná i díky němu je tak úspěšná… Myslím, že inteligentní člověk se dokáže od marketingových řečí oprostit a hodnotit produkt takový jaký je. Jedno se Teslám každopádně upřít nedá, rozčeřili stagnující vody s elektromobilitou a to je jedině dobře…

Míra
Host
Míra

Mno nějakou zkušenost s rychlostí u aut mají… přeci jen první místo jim uteklo o 0.08 sec … https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration