Elonovinky #75: Vývoj hyperloopu pokračuje

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha firmách – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku nebo hyperloopu.

Elon Musk se primárně angažuje v oborech vesmírné techniky, elektromobilů a obnovitelných zdrojů energie, ale v menší míře se také věnuje hyperloopu. To je nový způsob přepravy využívající speciální kabiny, které se pohybují v tubusech či tunelech téměř nadzvukovými rychlostmi. Musk sice aktivně nepracuje na vývoji technologií pro hyperloop, ale jeho společnost SpaceX vyrobila zmenšenou zkušební dráhu a pořádá zde pravidelnou soutěž studentských vozítek. Dnes se dozvíte, jak dopadl letošní ročník soutěže a jak se daří dalším firmám, které už několik let pracují na vývoji vlastního hyperloopu.

Tip: Nedávno jsme přeložili video, které odpovídá na 10 nejčastějších otázek o hyperloopu.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

14
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Zdeněk
Host
Zdeněk

Tak už aby to jezdilo.

vonSchmeks
Host
vonSchmeks

k tomuto je dobré toto video. Trochu iný pohľad na vývoj veci. https://youtu.be/-XFMIqiDWAc