Elonovinky #86: Tesla zahájila prodej elektromobilů v ČR

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla má za sebou další rekordní kvartál z hlediska výroby a prodejů a zároveň pokračuje v expanzi na východ Evropy. Česko se díky tomu konečně dočkalo oficiálního spuštění prodejů elektromobilů Tesla, které lze objednat za koruny a poté převzít v pražské pobočce firmy. V Elonovinkách se například dozvíte, na kolik vás Tesla v ČR vyjde a kdy vám bude doručena.

Tip: Osobní zkušenosti a rady ohledně objednávky Tesly v Česku najdete v našem nedávném článku.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo Janáček

Chtěl jsem se zeptat asi autora nebo majitele, jaké dává Tesla slevy na nová auta? Zajímá mě kolik procent jsou ochotni slevit z doporučených cen. Děkuji předem za info.

PetrK

To mě taky zajímá. Osobně si myslím, že nula.
Slevy na jednotlivé kusy totiž v praxi dává prodejce ze své marže, nikoliv výrobce. Výrobce slevu podmiňuje (selektivním) velkoodběrem. A tady je to jeden subjekt. Takže možná je spíš na místě otázka na množstevní ceny.

Ivo Janáček

No jako jedno auto mi stačí a stačit bude, takže množstevní ceny nehrozí. 🙂

Ivo Janáček

Myslel jsem si to, ptám se jelikož jsem to chtěl srovnat s konkurencí, která dává běžně až 20% ceny dolů když člověk trochu zatlačí na cenu.

Ivo Janáček

Ten přehrávač vůbec nefunguje. Reklama bez zvuku, nápis reklama celou dobu, žádné možnosti ovládání nebo zastavení. Po klknutí na video naskočí odkaz na stránku reklamy. Nechápu jak to někdo (VTM a spol.) může tak sprasit… :-/

EDIT: Na VTM sice jakž takž funguje, ale absolutně nestíhá přehrávat, tedy jinými slovy nejdou data ze serveru ani v nejnižší kvalitě. Problém tedy zůstává stále stejný.