Elonovinky #86: Tesla zahájila prodej elektromobilů v ČR

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla má za sebou další rekordní kvartál z hlediska výroby a prodejů a zároveň pokračuje v expanzi na východ Evropy. Česko se díky tomu konečně dočkalo oficiálního spuštění prodejů elektromobilů Tesla, které lze objednat za koruny a poté převzít v pražské pobočce firmy. V Elonovinkách se například dozvíte, na kolik vás Tesla v ČR vyjde a kdy vám bude doručena.

Tip: Osobní zkušenosti a rady ohledně objednávky Tesly v Česku najdete v našem nedávném článku.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který jinak pracuje v oboru lokalizace her a ElonX věnuje až nezdravě velkou část svého volného času. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

6
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Ten přehrávač vůbec nefunguje. Reklama bez zvuku, nápis reklama celou dobu, žádné možnosti ovládání nebo zastavení. Po klknutí na video naskočí odkaz na stránku reklamy. Nechápu jak to někdo (VTM a spol.) může tak sprasit… :-/

EDIT: Na VTM sice jakž takž funguje, ale absolutně nestíhá přehrávat, tedy jinými slovy nejdou data ze serveru ani v nejnižší kvalitě. Problém tedy zůstává stále stejný.

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Chtěl jsem se zeptat asi autora nebo majitele, jaké dává Tesla slevy na nová auta? Zajímá mě kolik procent jsou ochotni slevit z doporučených cen. Děkuji předem za info.

PetrK
Host
PetrK

To mě taky zajímá. Osobně si myslím, že nula.
Slevy na jednotlivé kusy totiž v praxi dává prodejce ze své marže, nikoliv výrobce. Výrobce slevu podmiňuje (selektivním) velkoodběrem. A tady je to jeden subjekt. Takže možná je spíš na místě otázka na množstevní ceny.

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

No jako jedno auto mi stačí a stačit bude, takže množstevní ceny nehrozí. 🙂