Elonovinky #88: Aktuální pokroky OpenAI

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Organizace OpenAI byla založena v roce 2015 s cílem vyvinout pokročilou obecnou umělou inteligenci zodpovědným a transparentním způsobem. Elon Musk OpenAI spoluzaložil se Samem Altmanem, avšak Musk ji v únoru 2018 opustil. Organizace se nyní pochlubila pokroky na poli robotické manipulace s předměty a také svými agenty umělé inteligence, kteří při virtuální hře na schovávanou po čase začali demonstrovat inteligentní chování a naučili se používat nástroje.

Tip: Podrobnější informace o experimentu s hrou na schovávanou najdete v nedávno přeloženém videu.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
břevno

Elon Musk ohlásil vznik “x ai”

“Announcing xAIJuly 12th 2023Today we announce the formation of xAI.
The goal of xAI is to understand the true nature of the universe.
You can meet the team and ask us questions during a Twitter Spaces chat on Friday, July 14th.
TeamOur team is led by Elon Musk, CEO of Tesla and SpaceX. We have previously worked at DeepMindOpenAIGoogle ResearchMicrosoft ResearchTesla, and the University of Toronto. Collectively we contributed some of the most widely used methods in the field, in particular the Adam optimizerBatch NormalizationLayer Normalization, and the discovery of adversarial examples. We further introduced innovative techniques and analyses such as Transformer-XLAutoformalization, the Memorizing TransformerBatch Size Scaling, and μTransfer. We have worked on and led the development of some of the largest breakthroughs in the field including AlphaStarAlphaCodeInceptionMinervaGPT-3.5, and GPT-4.”

Elon Musk
Igor Babuschkin
Manuel Kroiss
Yuhuai (Tony) Wu
Christian Szegedy
Jimmy Ba
Toby Pohlen
Ross Nordeen
Kyle Kosic
Greg Yang
Guodong Zhang
Zihang Dai

https://x.ai/

Břevno