Elonovinky #89: Tesla je opět v zisku, cena akcií raketově stoupla

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí a navzdory očekávání se automobilce podařilo dosáhnout zisku, což vedlo ke zvýšení ceny akcií firmy o více než čtvrtinu. Dařilo se také energetické divizi, která navíc aktuálně spustila prodej nové generace solárních střešních tašek. Zároveň začíná výroba elektromobilů v čínské Gigafactory 3 a očekávaný Model Y bude k dispozici dříve, než se plánovalo. Tesla navíc možná už brzy začne nabízet možnost plně autonomní řízení svých vozů.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
daevid

Popravde, ohladom FSD by sa mohli vyjadrovať presnejšie, proste poviem predpokladame ze dosiahneme level autonomie 4 vtedy a vtedy, level 5 vtedy. A nie ze rezim plnej autonomie (vsedci hadaju a domyslaju si co ten balicek asi obsahuje) bude do konca tohoto roka. Z toho nakoniec vyplynie ze so stale nutnou asistenciou sofera a plna autonomia (zas neznameho levelu) bude do konca dalsieho roku..

Mates

https://wolfstreet.com/2019/10/29/tesla-discloses-us-revenues-collapsed-39-americans-sour-on-its-cars-pent-up-demand-exhausted/
Form 10-Q neboli tvrdá data – ve Spojených státech, což je nejdůležitější trh Tesly, došlo k meziročnímu poklesu tržeb o 39%! Celkově celosvětově pak o 8%.

hotovson

prekladat to nebudu:

“It is funny how numbers can be manipulated to show just about anything. Tesla sold and shipped more cars last quarter than it ever has before while the waiting period for a new Tesla increase from 1-3 weeks up to 6-8 weeks.

Tesla is production constrained, not sales constrained. It can only sell as many cars as it is able to make. Last quarter they continued their efforts to increase shipments to foreign markets. This meant that there were fewer cars available for sale in the U.S. As a result, U.S. sales dropped but the U.S. order book and wait times grew.

Long story short, this is not an indication of demand issues. It is an indication that demand continues to outstrip Tesla’s ability to supply. Hopefully the completion of Gigafactory 3 will help this.”

Rosetau

Nejdříve si zjistěte co zatím skutečně je a proč k tomu dochází než začnete dávat za větu vykřičník. Tesla není omezena tím kolik dokáže prodat ale kolik dokáže vyrobit. Jediný duvod proč prodej Tesel v USA klesl je, že musí dodávat také na Evropský a Čínský trh a tudíž si musí zákazníci v USA počkat. Už je v celku unavující poslouchat stále stejné pohádky o upadající poptávce a blížícím se bankrotu, který trvá už několik let.

Pavel Riedl

Ano, už ve škole nás varovali, že někteří jedinci si nedokáží dát do souvislosti více skutečností. Denně se přesvědčuji, že měli pravdu.

Spoti

Díky 😊