Elonovinky #90: SpaceX to se Starlinkem myslí vážně

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Už za pár dní bychom se měli dočkat mise Starlink v1-1, což bude první start SpaceX po 3měsíční pauze. Při něm bude na oběžnou dráhu vynesena další várka družic pro internetovou megakonstelaci Starlink, která má zajišťovat rychlé internetové připojení po celém světě. Na další starty už však nebudeme muset čekat takhle dlouho – SpaceX plánuje provádět jeden start pro Starlink zhruba každé dva týdny. Celou konstelaci navíc nakonec nejspíš bude tvořit ještě více družic, než bylo původně v plánu.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

2
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Igor Skrutek
Host
Igor Skrutek

Tu pekne vidieť rozmiestnenie satelitov 🙂 STARLINK Train – 3D REAL TIME TRACKING

J R
Host
J R

To je skvělý odkaz, díky! Bude opravdu zajímavé sledovat jak se to plní. Musím říct, že si poprvé uvědomuji, že i těch 60 satelitů v jedné rovině je opravdu hodně.