Elonovinky #94: První prototyp Starship vybuchl, ale SpaceX už vyrábí další

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Elon Musk na konci září představil svou aktualizovanou vizi pro raketu Starship. Tehdy prohlásil, že prototyp Mk1, který se během prezentace tyčil za ním, by se mohl už brzy vydat na zkušební let do výšky 20 kilometrů. K tomu však nakonec nedojde, jelikož tento prototyp byl nedávno poškozen při zkoušce nádrží. Elon Musk následně oznámil, že tento exemplář Starship nebude opraven a místo něj se SpaceX bude soustředit na pokročilejší prototypy, které už jsou ve výrobě. Jak jejich výroba pokračuje a odkud budou startovat?

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kraapt

Blesk.cz? Uniklo mi něco?

Majo

Ľudkovia,rád by som sa opýtal niečo mimo tému.Ako je NASA s nuclear thermal propulsion?Plánuje Musk aj rakety s jadrovým pohonom?Či to je vzdialenejšia budúcnosť?Ako viem,že budeme radi aj za novodobý raketoplán SS ale bez toho jadra to nepôjde.Už by človek čakal aj také technológie,napr. aj od Rusov ale aj súkromníkov.

kayle

No možno ho nakoniec preskočia, pôjdu rovno na warp.
https://twitter.com/neiltyson/status/1203076122243715072 😀