Elonovinky #101: Začíná výroba crossoveru Tesla Model Y

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Když Elon Musk loni v březnu odhalil očekávaný elektrický crossover Tesla Model Y, avizoval zahájení dodávek až na podzim 2020. Přípravy tohoto elektromobilu ale probíhaly velice hladce a Tesla aktuálně překvapila oznámením, že vůz se už začal vyrábět v kalifornském Fremontu. Navíc bude mít vyšší dojezd, než se původně odhadovalo.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Kratochvíl

To, že uvedení modelu Y je dříve, než se čekalo může znamenat mimo jiné to, že se v Tesle poučili z rozjezdu modelu 3 a udělali příslušné změny. Zejména bych čekal úplně přepracovanou karosérii oproti modelu 3, kde je to výrobní neštěstí. Z hlediska spotřebitele jsou vidět jen nedobře slícované panely, no karosérie je alespoň tuhá a doufejme, že vydrží pohromadě třeba 20 let. Z hlediska výrobce však měla nemalý podíl na – naštěstí dnes téměř zapomenutém -“výrobním peklu”.
SUV jsou bohužel ve světě velice populární, přesto, že jsou velmi neefektivní. Tesla to postavila na hlavu tím, že model Y je evidentně efektivní až dost, dojezd 500 km je úžasný. Myslím, že Y má potenciál být ještě větším úspěchem, než model 3.
Nyní to vypadá, že Tesla konečně prolomila sevření Shortsellerů a FUDistů a akcie začnou stoupat tam, kde měli být u dlouhodobě podceňované TSLA. Taknějak se člověku hned lépe dýchá a budoucnost ve které se posuneme k efektivnější a čisté dopravě, je zas o velký kus blíž.

Štěpán

Myslím že teď jsou akcie na 750 dolarech za kus, maximum bylo 962, ale musela přijít korekce… ale i těch 750 je dost dobrý výsledek! Jen nevím, jak je teď hodnotná celkově

Invc

Market cap. je teď 132G (v oběhu je 180,24M akcií).
Celková hodnota 168G.