Elonovinky #98: Rekordní kvartál Tesly a novinky o továrnách Gigafactory

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla má za sebou další úspěšný kvartál, který překonal i ty optimistické odhady. Automobilka ve 4. čtvrtletí 2019 prodala rekordních 112 000 elektromobilů, což je o 15 % více než v předchozím kvartálu a o 25 % více než ve stejném období předchozího roku. Tesla však neusíná na vavřínech a začíná s dodávkami prvních kusů Modelu 3 vyrobených v čínské Gigafactory 3. Navíc došlo k navýšení výroby bateriových článků v Gigafactory 1 a také pokračují přípravy na zahájení stavby evropské Gigafactory 4 v Německu.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

1
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
J R
Host
J R

Nevím kam to napsat, tak to dám sem, aby to nezapadlo. První díl dlouho očekávaného rozhovoru je na světě.