Elonovinky #107: Tesla předala první Modely Y v USA a první Modely 3 v ČR

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla před pár dny začala ve Spojených státech doručovat Model Y prvním zákazníkům. Do Evropy se toto kompaktní SUV/crossover dostane až příští rok, ale v Česku jsme se aktuálně alespoň dočkali prvních dodaných kusů Modelu 3, který je nově možné vyzvednout v pražské pobočce Tesly. Dnes se podíváme na to, čím se tyto dva elektromobily liší a kdy bude Model Y k dispozici u nás.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr MelechinMohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo Janáček

Tak Tesla bohužel opět nezklamala, kvalita výroby je příšerná což je o to více překvapující, že se jedná o vcelku skoro stejný model jako 3.

https://www.auto.cz/kdy-se-tesla-pouci-prohlidka-noveho-crossoveru-model-y-odhalila-radu-pochybeni-133880

Ivo Janáček

Nechtěl jsem tím příspěvkem říct nic víc ani nic míň než to, že se situace nezměnila. Toť vše, nechť si každý posoudí sám. Já osobně jsem kupoval pouze jednotky nových aut, ale zatím jsem se nikdy s podobnými problémy nesetkal. Možná jsem měl štěstí, ale v dnešní době beru za standard to, že je auto dodáno ve 100% stavu.

Navíc sám ve svém komentáři používám slovo bohužel, tedy nejsem z toho nadšený.

.LJ.

Pokud vím, tak Model 3 odporové topení kabiny nemá, topí pouze motory. Viz superbottle.

https://www.youtube.com/watch?v=ACdvsfZH-4w

.LJ.

Právě že vytopíte. Pokud motory stojí, tak stator ohřeje rotor podobně jako indukční deska. Funguje to i za jízdy, když je odpadní teplo nedostatečné.

Lukáš Košík

Ale to slouží pouze pro nahřívání samotné baterie. Pro vyhřívání kabiny to opravdu nestačí. K vytápění vozu se používá klasické odporové topení. https://www.youtube.com/watch?v=WU-u-tUjsXo