Elonovinky #109: Dopady pandemie koronaviru na SpaceX a Teslu

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Aktuální pandemie COVID-19 se nějak dotýká v podstatě všech oblastí lidské činnosti a výjimkou nejsou ani firmy Elona Muska. Například Tesla musela kvůli koronaviru zavřít své továrny a omezení kvůli zuřící pandemii už vedla k odkladu minimálně jednoho startu SpaceX a můžou ohrozit také první let Crew Dragonu s posádkou.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

2
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
PetrV
Host
PetrV

Dopady budou drsné jako do celé společnosti. Proti větru se nedá čůrat.

Ondřej
Host
Ondřej

To ano. Duležité však bude, zda se podaří politikům “zmanipulovat” lidi. Pokud totiž současná opatření budou pouze dočasná a lidi nebudou mít strach, že se za měsíc vše zase otoční do aktuálního scénáře. Může dojít k rychlému otočení i v ekonomicky a aktuální efekt bude krátkého trvání. V opačném případě recese může trvat déle. Zatím je předpoklad na přibližně 7 měsíců, ale jedná se spíše o onen optimistický scénář.