Elonovinky #112: Tesla Model Y přinesla řadu inovativních výrobních řešení a zlepšováků

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém spolupracují weby ElonX a Živě/VTM. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Tesla od ledna vyráběla dlouho očekávaný crossover Model Y a v polovině března jej začala doručovat prvním zákazníkům, ale nedlouho poté musela zavřít své továrny kvůli koronaviru. Automobilka tak zatím stihla vyrobit nejspíše jen pár stovek kusů Modelu Y, ale i tak jsme se už dozvěděli spoustu zajímavostí a technologických novinek, se kterými Tesla u svého nového elektromobilu přišla. Nabízí vyšší výkon, efektivnější vytápění, inovativní výrobní řešení a další zlepšováky.

(V případě problémů s přehráváním videa zkuste navštívit původní článek na VTM)

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin

Zakladatel a šéfredaktor ElonX, který projektu věnuje až nezdravě velkou část svého volného času a jinak pracuje v oboru lokalizace her. Kromě Elona Muska a jeho firem se zajímá o další technická témata, hraje squash, čte sci-fi, miluje filmy a sleduje až příliš mnoho seriálů.

Podpořte projekt ElonXMohlo by se vám líbit...

4
Diskuze

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlepší
Nastavit upozorňování na
Ondřej
Host
Ondřej

Běží stále práce na giga berlín? Nebo teď také vše stojí?

J R
Host
J R

Jedno i druhé. Něco málo se tam odehrává, ale bohužel kvůli malé únosnosti pískového podloží se budou muset dělat základy jiným způsobem než se předpokládalo, takže teď se zejména řeší povolení. Alespoň že v Šanghaji to opět jede na plné obrátky. Druhá fáze vypadá rozsáhlejší a stavebně komplikovanější než první, přesto tempo výstavby je snad ještě větší než loni.

Ivo Janáček
Host
Ivo Janáček

Tak už tady máme i video o kvalitě. Bohužel dá se říct, že Tesla opět nezklamala.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=465&v=Z0r-vC-RHkU&feature=emb_logo