Elonovinky #141: Starship SN8 již brzy vzletí do výšky 15 km

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Na začátku září provedl prototyp kosmické lodi Starship SN6 krátký zkušební let a od té doby SpaceX usilovně pracuje na přípravách a testování pokročilejšího exempláře SN8, který má už brzy provést o dost náročnější let do výšky 15 kilometrů. Prototyp v posledních týdnech úspěšně absolvoval řadu zkoušek, dostal aerodynamickou špičku a nyní už je téměř připraven na svůj premiérový let. Podle Elona Muska ale let klidně může skončit kráterem v zemi.

Předchozí epizody Elonovinek:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Meh

Do vzduchu vyleti tak jako tak 🙂 (at uz obrazne nebo doslova)

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem Meh
Dr.Valve

Tak do vzduchu a do výšky sa dostane už celkom spoľahlivo po SN5 a SN6 to už celkom zvládajú. Dúfam, že dobre vyrátajú množstvo pohoných látok aj pre pristátie, spomenme si na prvé pristávanie F9 na vode. Bol by to pekný darček ak by sa podarilo SN8 alebo aspoň SN9 aj v celku pristáť, tak či onak tvrdé data a údaje budú použiteľné pre ďalšie lety, želal by som si potom vidieť aj záber z kameri na SN8 pri pristáti.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem Dr.Valve
PetrV

Lépe letět nad moře a přistání od moře. Držím palce, aby vše klaplo. Většinu paliva vyprázdní při vzletu. Pak už jen palivo na poslední brždění.
Tuší se, jak dlouho budou připojeny 3 motory? 15 km, to s raptory bude krátký zážeh.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem PetrV
Jiří

Z diskuzí se nejvíc lidí přiklání k betonu, na druhém místě je led a pak ještě někdo zmiňoval roztavený kov z důvodu specifických odlesků od zážehů Raptoru ale kdo ví, každopádně i Tim Dodd vypadal dost nejistě, ale prý ten zvuk na konci bylo standardní a očekávané uzavření přívodu paliva (nebo něco takového).
Podle mě pokud by to bylo něco na raketě, tak už je raketa dávno obklopená jeřáby.
Edit: tak před 2 minutami tam naskočilo Pad Clear, takže se k něčemu schyluje a to téměř jednoznačně vylučuje jakoukoli anomálii.

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem Jiří
dan

Někdo tipoval, že jim selhal přívod vody, takže beton pod tim dostal 100% Raptoru, ale nevim 😀

bohyn

Me napadli kaminky z bahna, ktere tam mohli natahat pri poslednich pracih kolem motoru. Na svetelny efekt by mohli stacit i celkem male kaminky.