Elonovinky #147: Starship SN9 se po menší nehodě připravuje na testovací let

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

SpaceX v prosinci provedlo výbušný zkušební let kosmické lodi Starship, ale ještě před koncem loňského roku pak začalo testování dalšího prototypu s označením Starship SN9. Ten měl menší nehodu v montážní hale, ale nyní už je na rampě a již brzy by měl vzlétnout také. V roce 2021 navíc přijdou na řadu také první testy nosné rakety Super Heavy, která má přistávat velmi nevšedním způsobem.

Předchozí epizody Elonovinek:

Petr Melechin
Latest posts by Petr Melechin (see all)Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan

SN9 nebyl poškozen v montážní hale ale v hangáru, poškozené bylo naštěstí jen jedno vrchní křídlo kdy vzpěry nevydržely a loď se opřela o stěnu hangáru, dle snímků fyzické poškození utrpělo pouze křídlo což bylo velikým štěstím že loď nespadla na druhou stranu hangáru protože tam se nacházel jeden z dalších prototypů. po opravě křídla, několika přetlakových testech a detailní inspekci byla loď shledána bez vady. Držím palce snad tentokrát bude belly flop i s hladkým přistáním.