Elonovinky #153: První turistická mise Crew Dragonu má proběhnout ještě letos

Elonovinky jsou pravidelným videopořadem, na kterém web ElonX spolupracuje s Živě a Mall.TV. Každý týden informuje o podnikateli Elonu Muskovi a jeho mnoha projektech – především o SpaceX a Tesle, ale také o The Boring Company, Neuralinku, OpenAI nebo hyperloopu.

Od počátku kosmonautiky platilo, že do vesmíru létali jen speciálně vycvičení jedinci pod taktovkou nějaké státní agentury. Vesmírných turistů proto existuje jen hrstka, ale to se díky SpaceX a dalším firmám pomalu mění. Už letos by totiž měla proběhnout první soukromá mise lodi Crew Dragon, jejíž posádku nebudou tvořit žádní tradiční astronauté. Další soukromá mise je plánována na příští rok a navštíví Mezinárodní vesmírnou stanici.

Předchozí epizody Elonovinek:
Mohlo by se vám líbit...

Odebírat komentáře
Nastavit upozorňování na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlepší
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Marfy

A kdy poletí Elon?

Kamil

Můj dávný tip byl, že poletí v šesté až desáté lodi. To by mohlo být v letech 2022 až 2023. A řekl bych, že poletí na ISS jako čestný host NASA. Čili žádný turista.
A brzy by také mělo začít 10 až 12 prodloužených pobytů, kdy části posádek amerických lodí budou ve vesmíru déle než půl roku a pravděpodobně vznikne nabídka krátkodobých misï (7 až 12 dní) během střídání a přesně tam bych viděl Elonovo místo.

Martin B

Podle jeho slov až bude mít jistotu, že Tesla i SpaceX přežijou i bez něho. V nedávném rozhovoru s Joe Roganem řekl, že plánuje Teslu řídit ještě pár let.